Jarmen-pro.cz | Výcvikové potřeby a doplňky pro psy

jak spárovat d-control

Co je spárování - naprogramování vysílače a přijímače:

Každý vysílač disponuje unikátním operačním kódem, díky kterému je možné spárovat  - naprogramovat vysílač (dálkový ovladač) s přijímačem (obojkem). Nové výrobky Dogtrace d-control jsou naprogramované již v průběhu výroby tak, aby vysílač s přijímačem pracoval správně již při prvním zapnutí. Tato operace Vám umožní spárovat vysílač s novým přijímačem nebo naopak (v  případě ztráty jednoho nebo druhého), nebo znovu naprogramovat vaši soupravu Dogtrace d–control v případě, že dojde k náhodnému  rozpárování. Přijímač lze znovu neomezeně naprogramovat se stejným nebo novým vysílačem.

Jak spárovat - naprogramovat vysílač a přijímač:

Před započetím programování (před prvním použitím nového přijímače, vysílače nebo při rozpárování) se ujistěte, že nikdo jiný nepoužívá svůj d-control nebo jiný výrobek firmy Dogtrace ve Vaší blízkosti – přijímač by mohl náhodně přijmout kód cizího vysílače. Jestliže se toto stane, znova naprogramujte přijímač s vysílačem.

Přijímač musí být na začátku této operace vypnutý. Zapněte vysílač a stiskněte tlačítko pro volbu psa 1 (A). Přiložte spodní část vysílače k terčíku na přijímači a držte v této pozici. Zelená LED dioda se rozsvítí (svícení je nepřetržité,pokud dioda pouze bliká postup opakujte od začátku) a po uplynutí cca pěti vteřin 4× zabliká současně zelená a červená LED didoda. Následně zmáčkněte na vysílači tlačítko zvukového signálu. Tímto krokem dojde k zapsání kódu vysílače do paměti přijímače, které je potvrzeno zvukovým signálem. Stiskněte tlačítko pro volbu psa 2 (B) a postupujte stejným způsobem (platí pouze, pokud chcete používat Váš d-control pro druhého psa při zakoupení dalšího přijímače, nebo v případě zakoupení sad pro dva psy).

Dokoupení obojku k sadě výcvikového obojku d-control

V případě, že máte starší zařízení d-control a potřebujete si pořídit obojek pro dalšího psa nebo náhradní obojek k sadě tak, aby nový obojek ( přijímač ) s vysílačem komunikoval, je potřeba zjistit stáří softwaru Vašeho zařízení. Obojky d-control jsou opatřeny nálepkou s číselným kódem, která je umístěna pod víčkem obojku, a stejná nálepka je i v záručním listě, podle barvy této nálepky se dá určit stáří použitého softwaru v obojku. Barvy jsou od nejstaršího softwaru: bílá, červená, červená s černou tečkou (kód pro vysílač je vždy bílý – pozor na záměnu). Od prosince 2009 se začalo používat současné kódování tedy nálepka červená s tečkou, tyto obojky by měly být již všude v prodeji. Po nějakou dobu se tedy prolínaly u prodejců výrobky se starším a novým kódováním ( tj. červený čár. kód a červený s černou tečkou ). Obojky s bílou nálepkou již v prodeji nejsou, stejně jako by už neměly být v prodeji obojky s červenou nálepkou. Pokud byste shledali, že Vaše nálepka má jinou barvu než současnou – červenou s černou tečkou -  kontaktujte nás a domluvíme se na vhodném řešení. (Netýká se řad se světlem, vibrací nebo mini modelů, tam stačí zakoupit náležitý obojek.) K vysílačům d-control 250, 300, easy a d-control 1000 se žlutou klávesnicí nelze již obojek dokoupit.

Dokoupení vysílače k sadě výcvikového obojku d-control

(Netýká se řad se světlem nebo vibrací – mají současné kódování!) Vysílače pro d-control se dají běžně dokoupit pro sady vyrobené od prosince 2009 – tj. nálepka na přijímači červená s černou tečkou. Pokud potřebujete dokoupit vysílač pro starší sadu nebo si stářím zařízení nejste jisti, zkontrolujte barvu nálepky číselného kódu pod víčkem obojku, popřípadě v záručním listu (kód musí patřit obojku, u vysílačů jsou vždy kódy bílé). Barvu kódu je nutno napsat do poznámky v objednávce nebo sdělit při telefonické objednávce.  Nejnovější software je červený s černou tečkou a je běžně v prodeji.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 Všechna práva vyhrazena. Chráněný autorský web. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů či jejich částí, článků, obrázků a fotografií je bez výslovného souhlasu majitele webu zakázáno

 

Katalog internetových obchodů

spolupracujeme

ZKO Uherský Ostroh       

MS Vnorovy

ZKO Louny

ZKO Ratiškovice

wef
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.